Sistemin İşleyişi

1- KABLO ALMAK İÇİN

- “parcakablo.net” adlı web sitemizde yayınlanan kablo ilanlarını üye olmadan görebilirsiniz.

- Ancak, site üzerinden kablo satın almak isterseniz öncelikle üye olmanız gerekmektedir.

- Üye olduktan sonra, üye girişi yapmak suretiyle sisteme dahil olup siparişini onaylayabilirsiniz.

- Onaylamış olduğunuz sipariş satıcı firmaya ve bizlere ulaşmaktadır. Bu aşamada firmamız her iki tarafla (Alıcı ve Satıcı) iletişime geçerek nakliye ve diğer detayları netleştirecektir.

- Görüşmeler neticesinde nakliyesi organize edilen kabloların bedeli (KDV Dahil) alıcı tarafından firmamız banka hesaplarından birine yatırılır.

- Kablolar alıcı firmaya ulaştığında, gerekli gözlem kontroller yapılmak suretiyle kablolar teslim alınır ve onaylanır.

- Şayet gelen kablolar sipariş edilen kabloların özelliklerini taşımıyor ise, eksik, hatalı, hasarlı, kullanılmış (demontaj), ayıplı veya kusurlu ise alıcı tarafından gerekçeleri ve kanıtları ile birlikte firmamıza bildirilir.

- Unutmayın sipariş edeceğiniz tüm kablolar için geçerli olmak üzere, siparişinizle uyuşmayan hiç bir kabloyu teslim almayacak ve sizin onayınız olmadan satıcı firmaya hiç bir surette ödeme yapılmayacaktır.

- Sipariş ettiğiniz kablonuzu teslim alıp, onayladığınızda daha önce firmamıza ödemiş olduğunuz kablo ile ilgili sipariş bedelinize karşılık faturanız kesilir ve işlem sonlandırılır.

2- KABLO SATMAK İÇİN

- Web sitemiz aracılığı ile kablonuzu satmak istediğinizde öncelikle “Kurumsal” üyelik tipini seçmek suretiyle üye olmanız gerekmektedir.

- Sistemimize üye girişi yaptıktan sonra, size ait olan hesap yönetimi bölümünden kablo ekle menüsü aracılığı ile kablonuzu satışa sunabilirsiniz.

- Kablonuzu sisteme kaydederken gerekli olan tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde olarak doldurmalısınız.

- Sistemde satışa sunmuş olduğunuz kablolardan herhangi biri için satın alma talebi oluşursa bunun bilgisi sizlere otomatik olarak iletilecektir.

- Bu aşamada firmamız sizlerle iletişime geçip nakliye ve diğer detayları görüşecektir.

- Sipariş tutarı alıcı firma tarafından firmamız banka hesaplarına yatırıldığında, sözkonusu siparişe konu olan kabloların sevki için sizlere onay verilecektir.

- Yüklemesi tarafınızdan yapılacak olan kaboların alıcı firmaya ulaşması ve alıcı firmanın teslim aldığına dair onay vermesine müteakip sizden kablonun faturasını kesmenizi isteyeceğiz.

- Unutmayın sisteme kaydedeceğiniz tüm kablolar için geçerli olmak üzere, gerçeği yansıtmayan, yanlış, yanıltıcı veya hatalı bilgilerin sorumluluğu tamamen size ait olacaktır.

- Kesmiş olduğunuz kablonun fatura aslı firmamıza ulaştığında tarafınıza ödemesi gerçekleştirilecek ve işlem sonlandırılacaktır.