Sektör Haberleri

Kravatlı mı, kravatsız mı?

Kravatlı mı, kravatsız mı?
Evet, kravat sadece gömlek üstüne takılan bir akesuar değilmiş, ticarette vergi kaçırmanın bazılarına göre en masum durumuymuş.

Yıllar önce ticaretin bilgisayarsız ortamlarda gelişigüzel veya birçok evrak ve dosyalar ile yazarak yapıldığı zamanlarda, sistemin olmadığı ortamlarda belki de hepimizin yaptığı faturasız satışlardı kravatsızlık ama günümüzde artık dünyanın hatta ülkemizin en gelişmiş yıllarında, yapılan çağ dışı kravatsız satışlar yakışık almamakta.

Kravatsız satış bir yetimin hakkını yemektir, kravatsız satış Ülkemizin bir adım daha geriye gitmesi demektir. Kravatsız satış, sisteme milyonlarca lira yatırım yapan şirketlerin yaptıkları yatırım karşısında çaresizce rekabeti seyretmektir. Kravatsız satış insanın kendisine saygısız olması demektir. Kravatsız satış haramdır, namaz kılıp oruç tutarken kravatsız satış yaparak haksız yere kendine fırsat yaratan ve vergi kaçıran aslında kendilerini inançlı sanan inançsızlardır.

Aslında piyasamızın sıkışıklığı rekabetten, iş yokluğundan gelmemektedir. Sorun haksız rekabetten ve uzun vadelerden gelmektedir.

Kravatsız satış seni bitirir, kravatsız satış Haktan gelen hak değildir. Sen satmaya devam edersen hesabını da sen verirsin. Yetkililerin bir an önce bu satışlar ile ilgili gereken önlemi alacaklarını umut ederiz, evlerimize helal lokma götürmeyi istiyorsak kravatsız değil kravatlı (kdv'li) satış yapalım.

Sayılarımla

Mesut ALTIN
4M Altın Elektrik
Volt Gazetesi

Kaynak : voltgazetesi.com

Tarih : 20 Şubat 2018