parcakablo.net

Alçak / Orta / Yüksek Gerilim elektrik işleri ile herhangi bir bağı olan üretici, satıcı, müteahhit, taşeron, işveren ve benzeri meslek gruplarının yapmış oldukları üretim, ticaret veya montaj sonrasında stoklarında ihtiyaç fazlası kablolar kalmaktadır.

Firmalar çoğu zaman bu kabloları “gelecekte yeni bir işte kullanırız” düşüncesiyle stoklarında muhafaza etmeye çalışmaktadırlar. Ancak bu düşünce ile stoklanan kabloların, gün geçtikçe çoğaldığı ve firmaların verimliliklerini olumsuz olarak etkiledikleri bir gerçektir.

Depolama ve güvenlik problemlerinin yanısıra, stokta bulunan parça kabloların kesitleri uygun olsa dahi, metrajlarından dolayı kullanılmama riski oldukça fazladır.

Bununla birlikte zaman zaman aynı firmalar ihtiyaç duydukları kesit ve metrajdaki kabloları temin etmekte sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Kullanılacak kablo kesitinin, satıcı firmaların stoklarında olmaması veya metrajın uzun yada kısa olmasından dolayı, zamanında temin edilemeyen kablolar firmaları zaman ve para kaybına uğratmaktadırlar.

İşte bu noktada, enerji sektöründeki tüm aktörlerin ihtiyaç fazlası kablolarını ortak bir veri bankasında toplayıp, Türkiye genelinde herkesin ihtiyaç duyduğu kabloları kesit, marka, metraj, şehir kriterlerine göre arama yapabileceği, ihtiyacı olan kabloları sistemde buldukları taktirde satın alabilecekleri bir sistem geliştirme fikri sonucunda “parcakablo.net” sitesi doğmuştur.

Firmaların atıl stoklarını nakte çevirebilecekleri, aynı zamanda ihtiyaçları olan kabloları çok kısa sürede temin edebilecekleri bu sistem sayesinde ülkemiz ekonomisine de katkı sağlanacağı unutulmamalıdır.

Sonuç olarak enerji sektöründe 30 yılı aşkın süredir hizmet veren “YILTES ELEKTRİK” güvencesiyle, Türkiye genelinde tüm firmaların atıl stoklarını veri bankamıza kayıt etmeleri ve gelecekte ihtiyaç duyabilecekleri kabloları aramaları amacıyla “parcakablo.net” web sitemize üye olmaları için davet etmekteyiz.