2M Kablo San. ve Tic. A.Ş.

Reklam Alanı

 • Adres
 • :
 • Sanayi Mahallesi 1678 Sk. No:3 ESENYURT / İSTANBUL
 • Telefon
 • :
 • 0 212 672 73 14 (Pbx)
 • Fax
 • :
 • 0 212 672 73 12
 • E-Posta
 • :
 • info@2mkablo.com
 • Web
 • :
 • http://www.2mkab.com
Şirket Bilgileri
Müşteri odaklı hizmet anlayışına ve sürekli gelişime inanan 2M KABLO, zaman içinde bu yönleriyle tanınmış ve kablo sektöründe kalite, güven başarı ve ilklerin simgesi olmuştur.

2M KABLO 1993 yılında İstanbul'da kurulmuş olup 2011 yılı itibariyle toplam 9350 m2 lik alan üzerinde faaliyet göstermektedir. 2M KABLO yeniliğe ve gelişime açık genç, aktif ve uzman bir kadro ile çalışmaktadır. İstanbul Perpa’da bir satış ofisi, Antalya, Ankara ve İzmir’de satış noktaları ayrıca Moskova’da 2005 yılından itibaren bir satış ofisi ve stok alanı bulunmaktadır.

Kuruluşundan itibaren alçak gerilim kablolarını “2MKAB” markasıyla üretmekte olan 2M KABLO daha sonra ses ve video kablolarını “LOOKAB”, yangına dayanıklı kabloları ise “FireKab” markası adı altında toplamıştır.

Başlıca ürün grupları
Koaksiyel kablo, sinyal-kumanda kabloları, bileşik ve CCTV kablolar, halojensiz yangına dayanıklı kablolar, yangın alarm kabloları, telefon kabloları, ses ve görüntü kabloları, bilgi iletişim kabloları, enstrumantasyon kabloları ve gemi tipi kablolardır. Geniş ürün yelpazesi ile kablo sektöründe aktif rol oynayan 2M KABLO, ulusal ve uluslararası standartlara göre ürettiği ürünlerin yanı sıra, özel müşteri şartnameleri ve isteklerine göre de dizayn yapmaktadır.

Kalite Belgeleri, Laboratuvar ve Sistem
2M KABLO iki adet ISO 9001:2008 (WSC ve LPCB) sistem sertifikası yanı sıra TSE, TSEK, GOST (Rusya), Rus Yangın , LPCB (İngiliz) ve VDE (Alman) ürün sertifikalarına sahiptir. 2M KABLO ürünleri üretimin her aşamasında yetkin kadrosu ile modern test cihazları kullanarak standartların gerektirdiği tüm kontrolleri kendi bünyesinde oluşturduğu laboratuarında gerçekleştirmektedir. Bunlardan bazıları korosif gaz ve duman yoğunluğu testleri, yangına dayanıklılık testleri, UV dayanım, oksijen endeksi, yağ dayanımı ve diğer tüm elektriksel ve fiziksel testlerdir.

2004 yılından bu yana satınalma, planlama, üretim, satış, depolama, müşteri ilişkileri gibi işlemler sektörümüze özel olarak dizayn edilmiş bir ERP yazılımı vasıtasıyla takip edilmekte, bu da toplam kalitenin daha hızlı ve hatasız bir şekilde kontrol ve kayıt edilebilmesini sağlamaktadır. Etkin planlama ve Maliyet yönetimine büyük katkı sağlayan ICRON programı ile ERP yazılımı daha da güçlendirilmiştir. Müşteri hizmetleri kalitesinin artırılabilmesi için 2007 yılından itibaren yurtiçi müşterileri için ücretsiz müşteri danışma hattı uygulamadadır. Ayrıca herhangi bir müşteri şikâyetine 72 saat içinde cevap verme taahhüdü bulunmaktadır.


2M KABLO, 2010 yılında başladığı “Yalın Üretim Projesi” sayesinde maliyetlerle başa çıkabilme mücadelesini tüm hızıyla devam ettirmektedir. Bu kapsamda 2011 yılında 5S çalışmaları sonuçlanmıştır ve sürekliliği için gerekli sistem kurulmuştur. Bunun yanı sıra 2011 yılında OHSAS 18001 çalışmaları tamamlanmıştır.

Lojistik
2M KABLO, hızlı teslimat ve yanıt verme süreleri; tutarlı, yetkin ve güvenilir müşteri temsilciliği; kaliteli ürün ve değişen endüstri ihtiyaçlarına uygun esneklik gibi avantajlar sunmaktadır. Sürekli eğitim ve araştırma; ürün kalitesi ve müşteri memnuniyetine büyük önem veren firmamızın başarısının anahtarları bunlardır.

Hizmet Noktaları
2M KABLO ürünlerinin %60’ının satışını Türkiye’de tüm bölgelerde kurduğu güçlü bayi ağı kanalıyla yurtiçi pazara gerçekleştirmektedir. Cirosunun %40’ını ihrac eden 2M KABLO, başta Avrupa olmak üzere, Rusya, Orta Doğu ülkeleri, Afrika ve Türki Cumhuriyetler’de önemli bir pazara sahiptir. Bu bölgelerde inşaat, petrol, gaz, petrokimyasal tesisler, enerji santrali projeleri, otomasyon, yangın ve güvenlik, uydu, yayıncılık, akıllı ve yarı akıllı binalar, stadyum ve tünel inşaatları, bazı endüstriyel tesisler, sahne, ses ve görüntü sistemleri gibi farklı uygulama alanlarında kullanılmaktadır.

2M KABLO’nun ihracatındaki başarısı 2008 yılında İstanbul Ticaret Odası tarafından “En başarılı ihracatçı ödülü’nü almaya layık görülerek tescillenmiştir.

Dünyanın her yerindeki 2M KABLO kullanıcıları üretimden kaynaklı bedeni ve maddi hasarlara karşı 10.000.000 Euro'ya kadar ürün sorumluluk sigortası ile sigortalıdır.

Sosyal Sorumluluk
2006 yılından itibaren her yıl üniversite ve meslek liselerinde okuyan maddi imkanı yetersiz başarılı öğrencilere topluma faydalı bireyler yetiştirmek amacıyla firmamız tarafından burs verilmektedir. Özellikle ilkokullara eğitim araç-gereçleri ve meslek liselerine teknik malzeme ihtiyacı sağlanmaktadır. Eğitime, çevreye duyarsız kalmayan ve en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunun bilincini taşıyan 2M KABLO, tüm dünyada ve ülkemizde sayısız çocuğun beslenme, eğitim ve korunma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik uygulamalar yürüten ve çocuk haklarını esas alan faaliyetler geliştiren UNICEF’in promosyon ürünlerini kullanarak ülkemiz ve dünya çocuklarına katkı sağlamış oldu.TARİHÇE

2011

-OHSAS18001 çalışmaları tamamlandı.

-HD Kabloların üretimine başlandı.

-Gemi ve Yat Tipi kabloların üretimine başlandı.2010

-2M KABLO Yangına Dayanıklı FireKab® NGF FE180 PH30 ürünü için LPCB den sertifika aldı.

-2M KABLO Yangına Dayanıklı FireKab® JE-H(St)H...Bd FE180 PH120 ürünü için VDE den sertifika aldı.

-2M KABLO Afrika pazarına ihracat yapılmaya başladı.

-Yalın Üretim çalışmalarına başlandı.2009:

-Hi-Fi sektörüne yönelik LOOKAB® Optirius ve Prinilius Power-Cord kablo üretildi.
-2M KABLO; İstanbul Ticaret Odası tarafından verilen “2008 yılı ihracat başarısı ödülü’nü aldı.

-Fabrika Alanı 9350 m2’ye çıkartıldı.2008

-İzmir’de satış organizasyonu oluşturuldu.

-ICRON Üretim Planlama yazılımı uygulamaya konuldu.

-2M KABLO; tüm dünya ülkelerinde geçerli olan ürün sorumluluk sigortasını 10 Milyon EURO olarak yaptırdı.

-15. kuruluş yıldönümünü coşkulu bir etkinlikle kutladı.
2007

-Türkiye’de ilk kez yangına dayanıklı 75W koaksiyel kabloların üretimi gerçekleştirildi.

-Türkiye’de ilk yangına dayanıklı 100 Ohm empedanslı data kablosu üretimi gerçekleştirildi

-Yangına dayanıklı kablolarla ilgili FireKab® BMK-SH FE180 PH120 ve FireKab® JE-H(St)H...Bd FE180 E30-E90 PH120 kablolarına LPCB’den uluslararası -EN 50200 PH120 sertifikası alındı.

-Bu yıla kadar 2M Kablo Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olan şirket adımızı 2M KABLO Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirdi.2006

-Yangına dayanıklı kablolar FIREKAB® markası adı altında toplanarak marka tescil yapıldı.


-2M KABLO; Üniversite, meslek lisesi öğrencilerine burs vermeye başladı.

-Ücretsiz şikayet, öneri ve tüketici danışma hattımız hizmete sunuldu.

-LPCB tarafından onaylanan firmaların yer aldığı kırmızı kitapta (RED BOOK bknz www.redbooklive.com) yer alan ilk TÜRK kablo şirketi oldu.

-FireKab® BMK-SH FE180 PH120 ve FireKab® JE-H(St)H...Bd FE180 E30-E90 PH120 kablolarımıza GOST ve IEC 60332-3 CAT A/IEC 60331 testlerini geçtiğine dair Rusya yangın sertifikası alındı.2005

-1998 yılından itibaren Audio-Video kabloları üretimi yapan 2M KABLO, bu ürün grubunu LOOKAB® markasıyla tescil ettirdi.

-Rusya / Moskova ‘da Türk/Rus taahhüt şirketlerine hizmet vermek amacıyla %100 2M KABLO sermayeli OOO’’2MKABEL’’ kuruldu.

-2M KABLO bünyesindeki mühendisler ile Senkron Yazılım firmasının ortak çalışması sonucu kablo sektörü için Prometrik isimli ERP (Kurumsal kaynak planlaması) yazılımı gerçekleştirildi ve uygulamaya sokuldu.

-Türkiye’de ilk kez FireKab® yangına dayanıklı kablolarımızdan birine LPCB’den uluslararası BS 6387 C,W,Z sertifikası alındı.
2004
-17 ürün grubuna TSEK, 1 ürün grubuna TSE belgesi alındı.
-İstanbul Ticaret Odası Tüketiciyi Koruma Taahhütnamesi imzalandı.
-FireKab® Yangına dayanıklı kablo üretilmeye başlandı.

2003

-Yurtiçi Merkez Satış Ofisi İstanbul / Perpa Elektrokent binasındaki ofisimizde faaliyet göstermeye başladı.
-Ankara ve Antalya’da satış organizasyonları oluşturuldu.


-Tüm ürünlerimize Rusya GOST-R ve yangın sertifikaları alındı.
-Bazı ürünlerimizde PVC yerine Halojensiz- Alev geciktiricili plastikler kullanılmaya başlandı.2002

-Üretim tesisi İstanbul / Esenyurt bölgesindeki 6500 m2 kapalı alana taşındı.
-WCS firmasından ISO 9001:2000 alındı.


2001
-Türkiye’de ilk kez fiziksel köpürtmeli (Azot gazlı) koaksiyel kablo üretimi 2M KABLO tarafından gerçekleştirildi.

2000

-WCS firmasından ISO 9002 kalite sistem belgesi alındı.

-2M KABLO Paz. ve Dış Ticaret Ltd. Şti. kuruldu.

1998
-İlk yurtdışı fuar katılımı “ÜRDÜN Türk Ürünleri Fuarı” ile gerçekleştirildi.
-Koaksiyel kablolara TSEK kalite belgesi alındı.

1997
-İlk ihracat Almanya’ya yapıldı.


1994
-2MKAB® Türkiye ve Dünya’da marka tescili yapıldı.

1993
-2M KABLO İstanbul / Küçükçekmece’ de 2M KABLO SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. olarak kuruldu.

ETİKETLER

2m Fiyat, 2m Fiyatları, 2m Fiyat Listesi, 2m Bayileri, 2m İletişim, 2m Fabrikası, 2m Katalog, 2M iskontoları